Wat is een de-esser?
Een de-esser is een apparaat waarmee je bij het kopiëren van een dialoogtrack hinderlijke sisklanken kunt verminderen.
Een de-esser is een apparaat waarmee je bij het kopiëren van een dialoogtrack hinderlijke sisklanken kunt verminderen.
Een display is een elektronisch, meestal digitaal scherm waarop gegevens kunnen worden afgelezen.
EDL staat voor edit decision list, een tijdcodelijst met alle montagepunten, die in de off-line montage op papier of op opslag door de computer gegenereerd wordt en direct in de online montage ingevoerd kan worden.
Een Beamer is een ander woord voor de digitale videoprojector. Het woord Beamer komt van het engelse woord ‘Beam’, wat lichtstaal betekent. Beamer is echter geen officieel engels woord, maar is wel van het engelse woord ‘beam’ afgeleid.
Een Equalizer is een regelpaneel waarmee verschillende geluidsfrequenties hoger of lager van niveau gemaakt kunnen worden.
Een Ceefax is een digitaal informatiesysteem dat meegestuurd kan worden met het televisiesignaal door daarvoor de korte pauzes in het scanningsproces te benutten. Het is ook de Engelse term voor teletekst.
Wat is een beam? Een beam kan in de filmindustrie 2 dingen betekenen. Het is een elektronenbundel in de opnamebuis van een monitor of ontvangen. Of het is een grootbeeldprojectie van videosignalen.