Wat is casting?
Casting is het bij elkaar zoeken van het spelersbestand van een dramaproductie of speelfilm.
Casting is het bij elkaar zoeken van het spelersbestand van een dramaproductie of speelfilm.
Wat is Amplitude? Amplitude zijn geluids- en lichtgolven die tweedimensionale karakteristieken hebben. In verticale zin is dat de golfbreedte, in horizontale zin de golflengte.
Het aanbrengen van contour is een technische ingreep waardoor het videobeeld scherper lijkt.
Compatible betekent uitwisselbaar. Softwareprorgramma’s zijn bijvoorbeeld compatible als ze op verschillende computersystemen kunnen draaien. Als een stereo-uitzending ook mono goed beluisterbaar is, noemt men haar compatible. Als ander voorbeeld heb je bijvoorbeeld USB. USB 3.0 apparaten zijn backward compatible. Dit betekent dat deze ook werken als je ze aansluit op USB 2.0 poorten.
Wat is AVVC? AVVC staat in de nederlandse TV wereld voor Audio Video VerbindingsCentrum. Hier lopen alle ingaande en uit-gaande geluids- en beeldverbindingen t.b.v. de omroep.
Coating kan in de filmindustrie 2 dingen betekenen: Een coating is een behandeling van lenzen die ervoor zorgt dat lichtreflectie via het lensoppervlak geminimaliseerd of zelfs geëlimineerd wordt. Coating is het aanbrengen van emulsie op de drager.
Een brute is een benaming voor een ouderwets type spot van grote afmetingen. Dit spoort gloeilichtspots zijn tegenwoordig verdrongen door HMI-spots.