Wat is de eindcontrole?
De eindcontrole is in de filmwereld de laatste technische controle- en schakelmogelijkheid in het uitzendgebeuren alvorens het signaal de zender opgaat. Zie ook ERG.
De eindcontrole is in de filmwereld de laatste technische controle- en schakelmogelijkheid in het uitzendgebeuren alvorens het signaal de zender opgaat. Zie ook ERG.
Een control-track is een hulpspoor of stuurspoor op een videoband, waarop extra informatie meegevoerd kan worden. Het vervult dezelfde functie als de perforatie bij film.
Een Equalizer is een regelpaneel waarmee verschillende geluidsfrequenties hoger of lager van niveau gemaakt kunnen worden.
Wat is Ambiance? Ambiance is het geheel van geluidseffecten dat tijdens de montage wordt toegevoegd om een bepaalde sfeer op de filmset of filmlocatie te creëren.
Hetzelfde als camera-links, maar dan vanaf rechts.
De desk is de tafel of het presentatiemeubel waaraan de presentator van een actualiteitenrubriek of de nieuwslezer van het Journaal zit.
Een commentator is degene die bij live uitzendingen rechtstreeks commentaar levert bij in beeld gebrachte gebeurtenissen of situaties, of bij opgenomen materiaal de begeleidende tekst inspreekt.