Wat is divergeren?
Divergeren is het vanuit één punt uiteengaan van lichtstralen.
Divergeren is het vanuit één punt uiteengaan van lichtstralen.
In de filmwereld is een frame het engelse woord voor 1 stilstaand beeld. Een video of film bestaat ui meer beelden achter elkaar en wordt vaak uitgedrukt in frames per seconde.
Embargo is het verbod om vóór een gezamenlijk afgesproken tijdstip of deadline de verstrekte gegevens, informatie of beelden openbaar te maken.
Contrast is de helderheidsverhouding tussen de lichtste en de donkerste partij in een beeld. Contrast wordt uitgedrukt in een logaritmische schaal.
Een camcorder is een videocamera met een ingebouwde recorder.
Een blooper is een mislukte opname waarbij er onverwachts dingen voor en achter de camera misgaan. Hierdoor is de take onbruikbaar geworden, maar wordt soms nog wel eens gebruikt aan het einde van een film of programma voor humor doeleinden.
Met dagtelevisie wordt in de filmwereld het overdag uitzenden van televisieprogramma’s bedoeld.