Wat is Angénieux?
Angénieux is een merknaam van veel gebruikte cameralenzen in de filmindustrie.
Angénieux is een merknaam van veel gebruikte cameralenzen in de filmindustrie.
Blanking is de periode tussen twee beeldlijnen of beelden. Kortom de tijd waarin de lijnterugslag plaatsvindt.
Eencameratechniek is het met één camera opnemen van een actie of handeling die in geval van decoupage dus meerdere malen herhaald moet worden. Vaak is dit niet nodig omdat er meerdere camera’s aanwezig zijn in een studio. Men noemt de actie of handeling opnemen met meerdere camera’s de meercameratechniek.
Cue is in de filmwereld een teken, waarmee meestal door de regisseur of opnameleider het begin van actie wordt aangegeven.
EBU staat voor European Broadcasting Union, een koepelorganisatie van de Europese nationale omroeporganisaties.
De director of photography is de persoon binnen een filmproductieploeg die eindverantwoordelijk is voor het camerawerk en de belichting en dus voor de totale beeldkwaliteit van het product; ook wel ‘lightning cameraman’ genoemd.
Met brilliantie wordt binnen de filmindustrie de helderheid in beeld en geluid aangeduid.