Wat is een editor?
Een film- of videoeditor is de persoon die aan de hand van de aanwijzingen van de regisseur in voortdurend overleg de beelden en geluiden samenvoegt tot het uiteindelijke product.
Een film- of videoeditor is de persoon die aan de hand van de aanwijzingen van de regisseur in voortdurend overleg de beelden en geluiden samenvoegt tot het uiteindelijke product.
Coupure betekent in de filmindustrie een inkorting of kap.
Een eindmixage is het aan de hand van lijsten met randummers of tijdcodes samenvoegen van alle aparte geluidsbanden met dialogen, muziek en geluidseffecten. Idem voor beeldband en film.
Cue is in de filmwereld een teken, waarmee meestal door de regisseur of opnameleider het begin van actie wordt aangegeven.
Époque is een term om aan te geven dat film of televisiedrama zich in het verleden afspeelt. Zie ook: period, kostuumdrama.
Beeldrijm is de bewust aangebrachte analogie in de kadrering en compositie van twee of meer visuele beelden.
Wat is Anamorfoot? Anamorfoot is een term die wordt gebruikt om een speciaal objectief aan te duiden die de beeldbreedte in elkaar drukt, maar de beeldhoogte behoudt. Vaak wordt een anamorfotisch objectief ingezet bij widescreen-opnames. Bij de projectie wordt dit door eenzelfde objectief weer teruggebracht naar de oorspronkelijke breedte.